• info@roko.com.pl
 • 91 311 30 54

„ROKO” RiR Kowalscy Spółka Jawna realizuje projekt pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznych w Dobrej, Mrzeżynie i Pogorzelicy”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, działanie 2.10 Zwiększenie wykorzystania źródeł odnawialnych.

Przedmiotem projektu jest budowa  instalacji fotowoltaicznych o mocy:
 • Około 78 kWp w Mrzeżynie (2 mikroinstalacje o łącznej mocy ok. 78 kWp)  na dachach obiektów wchodzących w skład obiektu Wnioskodawcy w Mrzeżynie „Apartamenty za Regą"
 • Około 39 kWp w Pogorzelicy na dachach obiektów wchodzących w skład Ośrodka Wypoczynkowego zlokalizowanego w Pogorzelicy
 • Około 39,78 kWp w Dobrej na dachu hali magazynowej zlokalizowanej w Dobrej przy ulicy Szczecińskiej 1I
Instalacje fotowoltaiczne będą stanowiły zespoły prądotwórczy, klasyfikowane jako mikro- instalacje, wykorzystujące energię odnawialną. Instalacje wytwarzać będą energię elektryczną na potrzeby własne budynków Wnioskodawcy. Występujący okresowo nadmiar energii, w przypadku braku chwilowego zapotrzebowania, oddawany będzie do publicznej sieci elektroenergetycznej.
 
Celem niniejszego projektu jest rozpoczęcie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii – energii słonecznej przez ROKO Spółka Jawna.
 
Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych w regionie, redukcji emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenia stopnia degradacji środowiska naturalnego oraz globalnie przyczyni się do realizacji polskich zobowiązań akcesyjnych w zakresie zwiększania udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych
 
W wyniku realizacji projektu osiągnięte zostaną następujące korzyści o charakterze ekonomicznym:
 1. zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych
 2. podniesienie świadomości społecznej dotyczącej wykorzystania energii odnawialnej
 3. zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych

Wartość projektu: 1.014.135,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 717.750,00 PLN
 
Polecamy
 • Lille
  Lille
  Produkty Lille już w ofercie!
 • SANIX
  SANIX

  Lateksowe, winylowe i nitrilowe rękawice jednorazowe

 • Milia
  Milia
  Polecamy produkty Milia - higiena kobieca oraz płatki do demakijażu.

Tel +48 91 311 30 54

PON -PT w godz. 8.00-16.00

PROJEKT UE